Jeszcze do niedawna podstawowe pytanie kierowane do frankowiczów brzmiało: czy masz zamiar zrobić coś ze swoim kredytem CHF. Jednak dzisiaj, w obliczu zdecydowanych wygranych w sądach i popularności tematu w mediach, coraz częściej słychać nie „czy”, tylko „kiedy” i „z kim”. Niewątpliwie wybór odpowiedniego pełnomocnika ma znaczenie. I w tym zakresie nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną usługi, a przynajmniej nie tylko wysokością opłaty wstępnej. Dlatego analizując oferty kilku kancelarii, warto wziąć pod uwagę wszystkie składniki wynagrodzenia. Ponieważ koszt prowadzenia sprawy, to nie tylko to, co zapłacimy na początku. Dlatego dobrze jest przestudiować nie tylko ile, ale również za co płacimy. A przede wszystkim komu. I czy nasz pełnomocnik na pewno daję nam rękojmię poprowadzenia nawet kilkuletniego procesu, z zachowaniem wszelkich standardów obsługi na odpowiednim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Dlatego chcemy przybliżyć, jak Votum Robin Lawyers pomaga frankowiczom.

{button}

20 000 frankowiczów już zaufało Votum

Podmioty z Grupy Kapitałowej Votum od lat reprezentują konsumentów w sporach dotyczących różnego rodzaju produktów finansowych. Od 2005 roku specjaliści z kilku dziedzin prawa i ekonomii pomogli  już ponad 280 tys. Polakom. W szczególności osobom poszkodowanym w wypadkach, starającym się o odszkodowanie z zakładów ubezpieczeń. W grudniu 2016 r. Votum SA dostrzegła, że kolejna grupa konsumentów potrzebuje wsparcia w postępowaniach z potężnymi instytucjami rynku finansowego. Chodzi oczywiście o kredytobiorców frankowych, którzy dochodzą swoich roszczeń od banków z tytułu klauzul abuzywnych, zawartych w umowach kredytowych. Dotychczas DSA Investment SA – spółka dystrybucyjna z GK Votum, za pośrednictwem swoich konsultantów zawarła ponad 20 000 umów z frankowiczami. Nie oznacza to jednak, że ostatecznie wszyscy zostali klientami Votum Robin Lawyers.

Votum kompleksowo pomaga frankowiczom

Celem oferowanej przez nas usługi jest kompleksowa obsługa sprawy bankowej. Przedmiotem naszej umowy jest wykonanie wszystkich koniecznych czynności w ramach postępowania przedsądowego, sądowego i egzekucyjnego. Oznacza to, że gwarantujemy naszym klientom profesjonalne wsparcie: od momentu przyjęcia sprawy, do jej prawomocnego zakończenia i rozliczenia z bankiem. Jednak, żeby do takiego korzystnego rozstrzygnięcia doszło, niezbędna jest prawidłowa analiza stanu prawnego i faktycznego sprawy. Dlatego nasi prawnicy dokonują oceny okoliczności towarzyszących zawieraniu, jak i wykonywaniu umowy kredytowej, na kilku etapach postępowania. Tym samym w niektórych przypadkach jesteśmy zmuszeni odmówić współpracy klientom i zwrócić im opłatę wstępną. Ponieważ Votum Robin Lawyers pomaga frankowiczom, ale w sposób odpowiedzialny, dbając o interes prawny i ekonomiczny swoich Klientów. W związku z tym spośród wszystkich zawartych umów, aktualnie obsługujemy ponad 19,5 tys. frankowiczów – informuje Prezes Zarządu Votum Robin Lawyers SA, Kacper Jankowski.

10 000 pozwów Votum

10 000 postępowań sądowych – 1 000 pozwów w lutym

Niewątpliwie w ostatnim czasie najważniejszym tematem wśród frankowiczów, oprócz spodziewanej uchwały Sądu Najwyższego, jest kwestia ugód z bankami. Co istotne wątek wywołany przez Przewodniczącego KNF, a nie wychodzący bezpośrednio z sektora bankowego. A to już powinno sugerować, z jakim skutkiem ewentualny proces oferowania porozumień z kredytobiorcami może wyglądać. I najnowsze doniesienia zdają się to potwierdzać. Już teraz oficjalnie z prac nad ugodami wycofał się Raiffeisen International AG, a podobno w kolejce są już Bank BPH SA i Deutsche Bank Polska SA. Ponadto nie ma również jednolitości wśród pozostałych, co może oznaczać, że jedni klienci danego banku będą mogli liczyć na propozycję, inni nie.

W naszej ocenie poskutkuje to kolejną falą postępowań sądowych. Tym bardziej, że nie ulega wątpliwości, że propozycja KNF jest mniej atrakcyjna niż korzystny wyrok w sądzie, zarówno w zakresie stwierdzenia nieważności umowy kredytowej, jak również jej odfrankowienia. Dlatego Ci najbardziej zdecydowani kredytobiorcy, a ich liczba stale rośnie, zdecydują się na drogę sądową. Podobnie, jak 10 000 osób, które już są reprezentowane w procesach przez naszą kancelarię. A kancelaria z GK Votum w samym lutym wystosowała 1 000 pozwów w sprawach frankowiczów – dodaje Kacper Jankowski.

Votum pomaga frankowiczom –  ponad 100 wygranych spraw sądowych

Oczywiście postępowania w sprawach frankowych mają swoją dynamikę i uzyskanie wyroku prawomocnego może potrwać około 30 m-cy i dłużej. Dlatego tak duża ilość złożonych pozwów poskutkuje spektakularną ilością wyroków w latach 2022-2023. Natomiast GK Votum już teraz może pochwalić się liczbą ponad 100 wygranych, w tym kilku wyroków prawomocnych. Warto podkreślić, że w samym 2021 r. kancelaria uzyskała ponad 40 wyroków. Co pokazuje, że ilość korzystnych rozstrzygnięć będzie dynamicznie rosnąć, zwłaszcza po 25 marca i wydaniu uchwały przez SN. Dlatego w 2021 r. spodziewamy się rosnącej ilości korzystnych wyroków, zwłaszcza prawomocnych, na kanwie rekordowej ilości pozwów złożonych do sądów w ubiegłym roku, a także w latach poprzednich.