Na przestrzeni lat Kredytobiorcy skierowali do sądów setki tysięcy pozwów w sprawach frankowych. Znaczna część z nich wygrała już sprawę z bankiem o unieważnienie umowy kredytu CHF. Czy po zeszłorocznych wyrokach TSUE Frankowiczom będzie łatwiej wygrać w sądzie z nieuczciwym kredytodawcą? Sprawdź co zrobić, aby wygrać sprawę frankową z bankiem.

Kredytobiorcy CHF mogą zwiększyć swoje szanse na wygraną z bankiem w sprawie frankowej

Statystyki pokazują, że Frankowicze wygrywają w sądach nawet 99 proc. spraw. Specjaliści wskazują, że najnowsze orzeczenia TSUE w sprawach związanych z kredytami denominowanymi we frankach szwajcarskich skłonią kolejne osoby do skierowania sprawy do sądów w celu unieważnienia kredytu CHF. Osoby, które obecnie rozważają podjęcie kroków prawnych przeciwko bankowi, zastanawiają się, jakie działania podjąć, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Co powinni zrobić Kredytobiorcy posiadający kredyty we frankach, aby zwiększyć swoje szanse na wygranie sprawy z bankiem?

uchwała i ustawa

W pierwszej kolejności należy wybrać dobrego prawnika, który będzie reprezentować Frankowicza w sądzie. Kredytobiorca, który decyduje się na pozwanie swojego kredytodawcy musi mieć świadomość, że bank podejmie wszelkie działania, aby obronić się przed zarzutami. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który ma na swoim koncie wygrane procesy w sprawach frankowych. Wybór doświadczonego adwokata czy rady prawnego specjalizującego się w sprawach Frankowiczów to pierwszy krok do sukcesu na sali sądowej.

Rola pełnomocnika w sprawach frankowych

Po wybraniu pełnomocnika, który będzie reprezentować interesy Frankowicza warto pamiętać, że relacja pomiędzy prawnikiem a Klientem musi opierać się na całkowitej szczerości i zaufaniu. Kredytobiorca powinien dostarczyć swojemu przedstawicielowi prawnemu wszelkie informacje oraz dokumenty niezbędne do reprezentacji w sądzie. Istotne jest, aby Frankowicz poinformował również o propozycji ugody, jeśli taką otrzymał od banku. Co więcej, Kredytobiorca powinien przekazać wszystkie informacje, które mogą podważyć jego status konsumenta, czyli np. fakt, że mieszkanie, na które zaciągnął kredyt frankowy zostało wynajęte lub prowadzona była w nim działalność gospodarcza. Następnie, przy pomocy obsługi prawnej należy sformułować roszczenia przeciwko kredytodawcy, które w głównej mierze opierają się na stwierdzeniu nieważności umowy kredytowej CHF.

spotkanie z prawnikiem

Jak wybrać dobrego prawnika do reprezentacji w sprawie frankowej?

Wybór najlepszego pełnomocnika, który będzie reprezentować naszą sprawę w sądzie nie jest łatwy ze względu na ilość podmiotów na rynku zajmujących się sprawami Frankowiczów. Przed dokonaniem wyboru najlepiej dokonać rzetelnego rozeznania i sprawdzić ile wygranych spraw w kwestii kredytów frankowych posiada dana kancelaria. Można przyjąć, że kancelaria, która ma na swoim koncie kilkaset korzystnych orzeczeń, jest godnym podmiotem do reprezentacji naszych interesów. Warto również zwrócić uwagę na ścisłą specjalizację – doświadczone kancelarie zajmujące się reprezentacją Kredytobiorców w sporach z bankami będą skupione na tym rodzaju działalności. Co więcej, godna zaufania reprezentant  będzie posiadał swoje biura terenowe na terenie całego kraju. Doświadczony prawnik czy radca prawny nie będzie miał oporów przed skuteczną reprezentacją Klienta nie tylko w dobrze znanym sobie sądzie, ale również przed innym orzecznikiem. Warto zaufać najlepszym i wybrać kancelarię z wieloletnim doświadczeniem, renomowaną i nagradzaną w rankingach. Jeśli posiadasz kredyt denominowany do franka szwajcarskiego i szukasz godnego reprezentanta prawnego, sprawdź naszą ofertę.