Frankowicze wyroki – blisko 500 orzeczeń Votum w kwietniu

Grupa Kapitałowa Votum pobiła kolejny rekord w segmencie bankowym, tym razem w zakresie liczby uzyskanych wyroków w jednym miesiącu. W kwietniu 2022 r. kancelaria uzyskała dla swoich Klientów 482 orzeczenia. Dotychczas najlepszym miesiącem Votum pod tym względem był marzec b.r., w którym zapadły 462 rozstrzygnięcia w sprawach sądowych. Dla porównania w styczniu i lutym wydano odpowiednio 264 i 327 wyroków. W zapadłych rozstrzygnięciach dominują orzeczenia stwierdzające nieważność umów kredytowych. Votum spodziewa się nawet 1 500 wyroków w IIQ 2022 r. Sprawdź, jakie frankowicze uzyskują wyroki!

 

Sprawdź, ile pieniędzy możesz ODZYSKAĆ!

 

Frankowicze wyroki – rośnie liczba prawomocnych wygranych

W kwietniu osiągnięto jeszcze jeden rekordowy wynik. Do liczby 82 wyroków prawomocnych z IQ 2022 r., kancelaria Votum dołożyła dodatkowe 45 orzeczeń. Zatem aktualnie suma wyroków sądów II instancji w 2022 r. wynosi 127, podczas gdy w całym 2021 r. Votum uzyskała 56 takich rozstrzygnięć.

Warto podkreślić, że w okresie styczeń-marzec b.r. nasza skuteczność wyroków uzyskanych w II instancji wyniosła 100%. Co oznacza, że w IQ 2022 r. w żądnej sprawie prowadzonej przez GK Votum sąd nie oddalił prawomocnie roszczeń frankowiczów.

Kacper Jankowski, Prezes Zarządu Votum Robin Lawyers SA

Sądy przyspieszają w sprawach frankowych

Kwiecień przyniósł również rekordowe rozstrzygnięcie w kategorii czasu uzyskania wyroku I instancji. Sąd Okręgowy w Legnicy dnia 20 kwietnia 2022 r. wydał wyrok (sygn. akt I C 193/22) w ciągu 41 dni od momentu wytoczenia powództwa przez kancelarie z GK Votum. Na mocy wydanego orzeczenia sąd stwierdził nieważność umowy kredytowej i zasądził od Raiffeisen Bank International AG na rzecz Klientów kwotę: 79 156,71 zł + 37 956,03 CHF z ustawowymi odsetkami oraz 11 834 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

Oczywiście uzyskanie rozstrzygnięcia w tak ekspresowym tempie cieszy. Niemniej jednak dla nas kluczowa jest skuteczność prowadzonych postępowań. Nie zmienia to faktu, że obserwujemy stałe przyspieszenie w rozpatrywaniu spraw frankowych w sądach, zwłaszcza w II instancji. W całym 2021 r. statystyka orzeczeń prawomocnych uzyskanych w ciągu 12 m-cy od złożenia apelacji wyniosła 66%. Natomiast w IQ 2022 r. procent takich wyroków wzrósł do 74%dodał Kacper Jankowski.

Wyroki GK Votum w sprawach frankowych 2021-2022
Paweł Wójcik
Paweł Wójcik

Redaktor

pawel.wojcik@votum-rl.pl

Członek Zarządu Votum Robin Lawyers SA, ekspert z zakresu prawa bankowego, specjalizujący się w kredytach konsumenckich i hipotecznych. Odpowiada za... czytaj więcej

Czytaj również


rezerwy na sprawy frankowe
Banki odłożyły już 22,5 mld zł rezerwy na sprawy frankowe

Rada Polityki Pieniężnej dziewiąty raz z rzędu zadecydowała o podwyżce stop procentowych. Aktualna stopa referencyjna

Czytaj więcej
prokurator generalny wspiera frankowiczow
Prokurator Generalny wspiera frankowiczów

Statystyki zapadłych wyroków nie pozostawiają złudzeń, że sądy opowiadają się po stronie frankowiczów. Okazuje się,

Czytaj więcej
sedzia frankowicz
Sąd Najwyższy: sędzia frankowicz może orzekać w sprawie frankowej.

W ubiegłym roku od stycznia do maja frankowicze z niecierpliwości oczekiwali na wieści z Sądu

Czytaj więcej
frankowicze wyroki
Frankowicze wyroki – blisko 500 orzeczeń Votum w kwietniu

Grupa Kapitałowa Votum pobiła kolejny rekord w segmencie bankowym, tym razem w zakresie liczby uzyskanych

Czytaj więcej